Yaşam Astroloji

Mars - Venüs Kavuşumu ve Hayatımıza Etkileri


Konuk Yazar 12 Temmuz 06:03

Venüs (Aphrodite) aşk tanrıçası ve Mars (Ares) savaş tanrısıdır. Venüs-Mars kavuşumu 13 Temmuz Salı günü olacak ve bir hafta boyunca bu iki enerjinin etkisinde olacağız. Hayatımızın aşkını bulacağız ve tüm sorunlarımız yoluna girecek. Güzel duygularımızı harekete geçirecek olan Mars-Venüs kavuşumu, uzun zaman sonra ilk kez bu kadar yakınlaşacak. Venüs aşk ve sevgi gezegenidir fakat Mars güç, savaş ve denge gezegenidir. Aslan burcundaki kavuşumları, hayatımızdaki tüm dengesizliklerin ve uyumsuzlukların yok olacağını gösteriyor. Ayrıca bir süredir bulamadığımız motivasyonu, yaratıcılığı ve sanatsallığı bize geri getirecek. Bu dönüş hem özel hayatımızda hem de kariyerimizde bizi olumlu etkileyecek. Mars - Venüs kavuşumunda özellikle aşk ve tutku ön plana çıkacak. Sevgi uğruna iddialı girişimler, gövde gösterileri olacaktır.

Mars ve Venüs kavuşumu yaşanırken yeni bir ilişkiye başlayabilir hatta hayatımızın aşkıyla karşılaşabiliriz. Tesadüf eseri karşılaştığımız kişilerle birlikte içimize gömdüğümüz hisler uyanacaktır. Bize zarar veren tüm ilişkilerden kurtulabiliriz hatta bu süreçte iyileşeceğiz ve şifa bulacağız. İş hayatımızda ve kariyerimizde beklenmedik gelişmeler yaşayabiliriz. İlahi adalet beklediğimiz konularda geri dönüş alabiliriz. Ayrıca uzun süredir konuşmadığımız ya da görüşmediğimiz kişilerle daha iyi ilişkiler kurabiliriz.

Mars ve Venüs mitolojisi

Kan dökmekten çekinmeyen savaş tanrısı Ares'in (Mars), aşk ve güzellik tanrısı Aphrodite'in (Venüs) kollarında nasıl birleşiyorlardı? Yok eden tanrı ile var eden tanrıçanın ortak noktaları neydi?

Mars - Venüs kavuşumu

Venüs (Boğa, Terazi) ve Mars (Koç); uyum ve savaş, sevgi ve nefret bugün de aşkın vazgeçilmezi. Aşk, sonsuz mutluluk verirken insana dayanılmaz acılar da verebiliyor.

Aphrodite ve Ares şehvetlerini saklayamayan gizli aşıklardır. Aphrodite, ateş tanrısı eşi Hephaistos'u aldatıyordu. Ares önceleri Aphrodite'i elde etmek için ona kıymetli hediyeler veriyordu. Ares, geceleri Aphrodite'i ziyarete geliyordu. Gece buluşan aşıklar gündüzün çıkıp gelmesini istemiyorlardı çünkü gün ışığı tüm sakladıklarını ortaya çıkarıyordu. Bunu önlemek için Ares, yanında genç delikanlı Alektryon'u da götürüyordu bekçilik yapsın diye. Onun görevi daha gün doğmadan onları uyandırmaktı. Alektryon bir gün uyuyakaldı ve Güneş, aşıkları gördü ve vakit kaybetmeden Aphrodite'i kocasına haber verdi. Hephaistos, gelecek gece için bir plan yaptı. Demirci ustası (Hephaistos'un mesleği), çok hafif ama kuvvetli madeni file yaptı. Filenin iki ucunu karyolanın ayaklarına, diğer iki ucunu da tavana iliştirdi ve oradan ayrıldı. Aşıkların gelmesini bekledi. Her ikisi de yatağa girince file büzüldü ve onlar filenin altında kaldılar. Ardından Haphaistos kapıda göründü, bütün tanrıları bu ahlaksızlığı görmeleri için çağırdı. Sonunda aşıklar kendilerini seyreden tanrıların gözü önünde çıplak kaldılar. Aşk ve tutkunun karşısında tanrılar bile zayıf kalıyor ve boyun eğiyorlardı.

Peki burçlarımız bu hafta bize neler fısıldıyor?

Koç ve yükselen Koçlar

Hafta başı ailemizle ilgilenebiliriz. Aşkın ve eğlence hayatının aktif olduğu bir hafta sizi bekliyor. Hafta sonu fark edilmemiş konularla, elinizde olmayan durumlarla karşılaşabilirsiniz.

Boğa ve yükselen Boğalar

Çevrenizdeki kişilerle yaşadığınız sorunlarda olumlu gelişmeler olacak. Gelecekle ilgili planlara odaklanacağınız bir hafta olacak. Hafta sonu karmaşalar yaşayabilirsiniz. Kendinizi sorgulayacaksınız ayrıca uzak yerlerle ilgili konular öne çıkacak.

İkizler ve yükselen İkizler

Hafta başında işle ilgili güzel gelişmeler yaşanması mümkün. Partnerinizle daha fazla iletişimde olmak isteyeceğiniz bir hafta sizi bekliyor olacak. Kibirden uzak durduğunuz sürece kriz yaratan durumlardan da uzak duracaksınız.

Yengeç ve yükselen Yengeçler

Hafta başında ticari konulara önyargısız yaklaşmanız olumlu sonuçlar verecektir. Kazançlar konusunda cesur davranmak isteyeceksiniz fakat gerçeklerden de uzaklaşmayın. Hafta sonu partnerinizle güç savaşına girmekten kaçının.

Aslan ve yükselen Aslanlar

Hafta başı baskı altında tuttuğunuz duygularla ilgili güzel ilerlemeler olması mümkün. Bütçenizi kontrol edip yeniden giderlerinizle ilgili yeni düzenlemeler yapabilirsiniz ayrıca hafta sonu ise korkularınızla yüzleşeceksiniz fakat bunlara sizi dönüştürecek olaylar olarak bakmakta fayda var.

Başak ve yükselen Başaklar

Hafta başında sosyal çevrenizdeki paylaşımlarda olumlu bir akış olacak bununla beraber, ortak olduğunuz konularla ilgili yenilikler istiyor olacaksınız. Hafta sonu ise ikili ilişkilerde saklı kalmış konularla yüzleşmek gerekecek.

Terazi ve yükselen Teraziler

Hafta başında işinizle ilgili değişimler olacak hatta iş arkadaşlarınızdan destek alacaksınız. Hafta sonu çevrenizdeki kişilerle konuşurken iddialı çıkışlar yapmamaya çalışın ayrıca ailenizle, sorumluluklarınızla ilgili tartışmalar yaşayabilirsiniz.

Akrep ve yükselen Akrepler

Hafta başı yaratıcılığınız artacak ve yeni fikirler ortaya koyuyor olacaksınız fakat hayattan keyif almaya çalışın. Hafta sonu, önyargılardan uzaklaşmaya ve özellikle aşkta inatçı olmamaya dikkat edin.

Yay ve yükselen Yaylar

Hafta başı ailenizle ilgili sorunları halletmek için fırsatınız olacak ayrıca gelir ve giderleri dengeleyecek planlar yapacaksınız. Hafta sonu gerçekçi olmaya çalışın ayaklarınız yere bassın, bununla birlikte olumsuz şeyleri olumlu düşünüp kendinizi kandırmayın.

Oğlak ve yükselen Oğlaklar

Hafta başı ortaklıklarda ve ikili ilişkilerde güzel gelişmeler olacak. Özellikle işinizde, yeniliklerle karşı karşıya kalacaksınız.. Hafta sonu ise, özellikle partnerinize karşı abartılı davranmaktan kaçının.

Kova ve yükselen Kovalar

Hafta başı işinizde maddi kazançlar yaşanacak. Bununla beraber monoton giden hayatınızı değiştirmek de sizin elinizde fakat hafta sonu sağlığınıza dikkat etmelisiniz.

Balık ve yükselen Balıklar

Hafta başı aşk hayatınızda güzel gelişmeler yaşanacak ayrıca çocuklarla da iyi vakit geçirmek mümkün. Hafta sonu ise, partnerinize karşı fazla eleştirel ve inatçı olmamaya dikkat edin.

Bu yazıyı kargala!
0 Yorum