Astroloji

Astroloji: Yeniay Yay Burcunda 23 Kasım 2022


Çağlan Tunçbilek 14 Kasım 12:12

Yeniay ve genel özellikleri şöyledir: Enerjik ve yaratıcıyız. Daha çok kendimizi düşünüyoruz. Gerçekçiyiz. İyilik yapmaya eğilimimiz her zamankinden daha az. İnsanları daha rahat eleştirdiğimizi fark edebiliriz. Olumsuz düşüncelerimizi olayları değiştirecek seviyede ortaya çıkarmamamız uygun olacaktır. Para kazanmakta zorlandığımızı hissediyoruz. Ama işlerin altından kalkabiliyoruz. İnandığımız konularda kim ne derse desin fikrimizi değiştirmediğimiz bir transit. Boğaz ve sinüs hastalıklarında artış var. Ateşli hastalıklarda yaşlıların ateşini düşürün. Güçsüz ateş düşürücü vermeyin. Şimdilik sabrediyoruz. Merakta ve araştırmacılık hırsında artış var... Ayrıca şüphe... Emin olamama... Metal yorgunluğu... Konuların sürüncemede kalması olgunlaştırıyor. Ne kadar haklıyım ve ne kadar haksızım? Bu yeniay döneminde bunu anlıyoruz. Etkiler beş gündür devam etmekte. Burçlara göre etkiler de aynı durumda.

Burçlara göre yorumlar

Koç Burcu (özellikle Yükselen Koç): Uzaklardaki bir konu ya da iş... Bir kişi... Yüksek öğrenimle ilgili bir kişi ya da konuda olabilir. Başlangıç durumu var. Ama kalıcı mı? Şüpheler var. Kararsızlık var. Güvensizlik var. Harekete geçmeniz ya da beklemeniz hangisi uygun? Düşününce bulacaksınız acele etmeyin. Harekete geçememek evde acınızı arttırıyor. İşte dikkatli olun aldatılmayın.

Boğa Burcu (özellikle Yükselen Boğa): Biraz akışa bırakıp zorlamasanız iyi olur. Bir başlangıç ya da bitiş konusu gündemde. Önceden kontrolünüz dışında hoşunuza gitmeyen kararlar almış olabilirsiniz. Dolayısıyla sonuçları da olumlu olmamış olabilir. Yinede kazandıklarınızı bulun. Tecrübenin getirdiği olgunluğu yaşamınızda kullanın. Bu sizin avantajınız olacaktır.

İkizler burcu (özellikle Yükselen İkizler): Gerçekçi olun. Açık düşmanlarınız ve yakınlarınızla ilgili bazı önemli değişiklikler sıkıntı verse de belkide yapılmak zorunda. Analitik, teknik ve mantıklı olma zamanı. İşin gereği içinde yardım edin. Fazlası bu dönemde gerekli değil. İkili ilişkilere daha fazla önem verin. Topluluklarda fazla girişken olmayın.

Yengeç Burcu (özellikle Yükselen Yengeç): İş ya da ev rutinlerinde farklı bir hareket var. İlişkilerde samimiyet konusuna dikkat edin. Yavaş ve dikkatli ilerleyin. Özellikle rakip, ortak, eşle ilgili konularda şüphe ve kararsızlıklar var. Acele etmeyip fırsatları zorlamadan değerlendirmek daha uygun olacaktır.

Akışa bırakın

Aslan Burcu (özellikle Yükselen Aslan): İşinizde ya da ev rutinlerinde zorlandığınız bir konu var. harekete geçmekte kararsız olaiblirsiniz. Biraz bekleyin. Akış içinde karar verin. Romantik partner ya da çocuklarla ilgili bir konuda samimiyetsizlik olabilir. Bu yeniayda kripto, döviz, borsa gibi konularda kendinize çok güvenmeyin. Sosyaş çevrenizi özellikle eşinizin sosyal çevresini kendinize göre düzenlemek isteyebilirsiniz. Karakterinize uymayanlarla görüşmeyin.

Başak Burcu (özellikle Yükselen Başak): Uygun davranış, yapılması gerekenler ve sorumluluklar önemli. Etik davranış ve sorumluluk anlayışını yaşama uygulamak bu dönemi kusursuz tamamlamanızı sağlayacaktır.

Terazi Burcu (özellikle Yükselen Terazi): Etik değerleriniz işinizin sizi yormasına neden oluyor. Bu kötü değil olması gerekendir. Haber alabilirsiniz ya da aldınız. Kısa süreli mecburi görevler üstlenebilirsiniz. Çocuk, eş ya da sosyal çevre sizi zorlayabilir. Hep denge sağlamaya çalışmak yorduğu için, meditasyon, yürüyüş ya da farklı sporlardan birisini seçin. Sevdiğiniz hobinize vakit ayırmayı unutmayın.

Akrep Burcu (özellikle Yükselen Akrep): Akışa bırakmaktan başka yapılacak bir şey yok. Karşıyı takip edin. Karşının davranışlarına göre karar verin. Bu yeniayda kontrol sizde değil. Fazla hayalci değil gerçekçi olmayı unutmayın. Sihir beklemeyin. Romantik konuların fazla hareketli olması çok dikkatli olmanızı gerektirmekte. Yine kripto, döviz, borsa gibi konularda hayalci eğiliminizi kontrol edin. Risk almayın.

Yay Burcu (özellikle Yükselen Yay): Öfke ve zamanlama kontrolü çok önemli. Harekete geçeceğiniz zamanı iyi belirleyin. Karşı taraf öfkelendirmemeye çalışıyor. Siz ise bir huzursuzluk hissediyorsunuz. Büyük bir tehlike yok. Birçok konuda akış içinde küçük yaratıcılıklarla işinizi yürütün. Bu konuda sıkıntı yok.

Öfke ve sabırsızlığa dikkat

Oğlak Burcu (özellikle Yükselen Oğlak): Denge sağlamak zor. Samimiyet kimde var. Belkide kimse de yok. Bunu iyi belirleyin. Haksızsanız ilk harekete geçen siz olun. Kimse haklı değilse (siz dahil) ne değişecek? Cevap burada. Spor, yürüyüş ve hobilerinize odaklanmayı unutmayın. Hayvanınız yoksa bir tane edinmeyi düşünün.

Kova Burcu (özellikle Yükselen Kova): Uzun yürüyüşler iyi gelecektir. Mars retroyken enerji düşer. 12 Mart'tan sonra daha iyi olacak. Şimdi bir şey düşünmek anlamlı değil. Yalnız olmak istediğiniz zaman bunu yapın. İlişkilerin akışını siz ayarlayın.

Balık Burcu (özellikle Yükselen Balık): Fazla verici olmayın. Zihninizi dinlendirin. Toplum önü duruşunuzu biraz değiştirebilirsiniz. Bu kısa süreli olabilir. Bazen değişiklik güzeldir. Arkadaş gruplarında bazı kişilerle ilişkilerinizle ilgili şüpheleriniz var. Aslında 3. cümlede bunu kastettim. Durum orta vadede tersine dönebilir. Çok da önemli değil.

Bu yazıyı kargala!
0 Yorum